Skip to main content

KONGLOMERATY KWARCOWE
PS QUARTZ®

Odpowiedź na poszukiwania kamieni drobnoziarnistych zbudowanych na jednorodnej i powtarzalnej strukturze, przeznaczonych do stosowania w kuchni.
Nie chłonie wilgoci, brudu oraz zapachów
Nie gromadzi pleśni i bakterii przez co pozwala utrzymać wysoki poziom higieny
Ogromne wymiary płyt!
320×180 / 320×160

TWORZONE PRZEZ TECHNOLOGIĘ breton®

Konglomerat kwarcowy (kwarcogranit) PS Quartz® to harmonijne i jednorodne powierzchnie wyprodukowane aby spełnić wysokie wymagania wytrzymałościowe. Ponadto wyróżniają się również wysoką odpornością na uderzenia i zarysowania. Dlatego idealnie sprawdzą się w kuchni jako blat oraz wszędzie tam, gdzie pożądana jest wysoka jakość. Dostępna kolorystyka została dobrana tak aby spełnić wymagania użytkowników poszukujących barw zarezerwowanych dotychczas dla marmurów i wapieni, które nie są tak trwałe.
Konglomeraty kwarcowe (kwarcogranity) PS Quartz® powstają z połączenia minerałów kwarcu i naturalnych wypełniaczy w postaci żywic i barwników. Dzięki wysokiej zawartości kwarcu, na poziomie nawet 95%, materiał mineralny jest nienasiąkliwy oraz podatny na obróbkę mechaniczną.

Carrara White konglomerat kwarcowy blaty i ściana z kamienia

CECHY SZCZEGÓLNE

 • Łatwy w pielęgnacji
 • Nienasiąkliwy
 • Barwiony w masie
 • Odporny na plamy
 • Przeznaczony do kontaktu z żywnością
 • Gładka i równa powierzchnia
 • Brak substancji szkodliwych
 • Z naturalnych surowców
 • Odporny na cytryny, buraczki itp.
 • Wysoka powtarzalność slabów
 • Stosunkowo łatwa obróbka
 • Lżejszy od granitu
 • Wysoka jakość poleru
 • Wyjątkowy design
Blat kuchenny z ociekaczem - Konglomerat Kwartowy szary PSGranit

KONGLOMERATY KWARCOWE CORAZ CZĘŚCIEJ WYBIERANE DO KUCHNI

Ze względu na stosunkowo łatwe poddawanie się obróbce oraz barwienie kamienia w masie, kwarcogranitowi można nadawać dowolne formy i kształty bez ograniczeń, które występują przy kamieniach naturalnych. Wykonanie ociekaczy powierzchniowych (pochylni) czy rowkowych nie ogranicza się tylko do grubości 30mm, tu można je wykonywać przy grubości nawet 20mm. Podobnie jest w przypadku płyt grzewczych licowanych na równo z powierzchnią blatu.

Konglomerat kwarcowy (kwarcogranit) PS Quartz® można stosować na blaty, schody czy parapety wewnątrz. Nie zaleca się stosowania kwarcu na zewnątrz. Ze względu na rozszerzalność cieplną nie zaleca się także stosowania konglomeratów jako obudowy kominków i pieców kaflowych.

COOL WHITE 3cm

DZIECINNIE PROSTE W UTRZYMANIU

Pod względem pielęgnacji i utrzymania konglomeraty kwarcowe (kwarcogranity) są podobne do pozostałych kamieni. Dlatego do codziennej pielęgnacji zaleca się stosowanie zwykłej wody, przy większych zabrudzeniach należy stosować środki o neutralnym pH. Mimo, że kwarce są bardzo odporne to nie są niezniszczalne i dlatego należy unikać stosowania środków czyszczących na bazie kwasów czy chlorków sodu. Ze względu na powyższe, najskuteczniejszą metodą utrzymania blatów w czystości jest usuwanie plam niezwłocznie po ich dostrzeżeniu przy pomocy szmatki, ściereczki czy ręcznika papierowego. Odradzamy stosowania płynu do mycia naczyń i octu. Stawianie gorących naczyń prosto z ognia czy bezpośrednio z płyty grzewczej także jest niewskazane, zaleca się stosowanie podkładek.

PRZEGLĄD KOLORÓW

CALACATTA CLASSICO
CALACATTA GOLD
CALACATTA SILVER
CALACATTA LUNA
CALADIA
CARRARA WHITE
CARRARA SLIM
COOL WHITE
CRYSTAL WHITE
NAZRANA
FROST WHITE
PEPPER GREY
STAR LITE BLACK
CARRARA NATURA
BLACK MARQUINA
FRESH CONCRETE
GREY ONYX
STATUARIO